פעילויות - קשרים בינלאומיים

תכנית לשת״פ בינלאומי

תכנית חדשה שהחלה את פעילותה ביולי 2019.

earth-globe.png

מטרות עיקריות

  • לעזור לחברות הייטק צעירות בישראל למצוא שותפים טכנולוגיים ועסקיים באירופה.

  • במקביל - לעזור לחברות טכנולוגיה אירופאיות בפתיחת דלתות לחדשנות והטכנולוגיה הישראלית.

  • לעזור לחברי המועדונים בארץ ובחו"ל להרחיב את הרשת העסקית/טכנולוגית שלהם בחו"ל.

 

אופן הפעולה (בשלבי בחינה)

  • התמקדות בשלב ראשון בגרמניה (פיילוט לבדיקת הקונספט)

  • הקמת פורום של חברי רוטרי בגרמניה שמעוניינים ורוצים לקחת חלק בתכנית

  • התקשורת בין המועדון שלנו לבין חברי הפורום תיעשה בעיקר בשיחת ועידה בווידאו, שתאפשר לחברות כמו גם לחברי המועדון שלנו וחברי הפורום בגרמניה להציג את עצמם ולדון בצרכים שלהם.

  • תחומי הפעולה שבהם נתמקד שלב הראשון: מכשור רפואי, מים, קלינטק (אנרגיה ירוקה, פודטק, אגריטק), עיר חכמה.

  • חברות ההייטק הצעירות בישראל תיבחרנה מתוך החברות שהציגו את עצמן בערבי הסטרטאפ שהמועדון שלנו מקיים אחת לחודש, עפ"י קריטריונים שהוגדרו ע"י צוות ההיגוי.

מפגשים - קשרים בינלאומיים

2 פברואר 2018 - מפגש בין נציגי מועדון רוטרי אביבטק לבין נציגי מועדון רוטרי בהונג קונג ובסין


מפגש היסטורי מרתק, בין נציגי מועדון רוטרי אביבטק, לבין נציגים של מועדון רוטרי בהונג קונג ובסין, במלון רמת רחל בירושלים.
בתחילת המפגש, הסטודנטים הסינים נתבקשו להציג את עצמם, הם קמו, בסדר מופתי, עשו עם כפות הידיים, מחווה של הכרת תודה, אמרו את השם, את תחום הלימוד ואת שם האוניברסיטה, בה לומדים. מעניין, איך זה היה קורה, עם סטודנטים ישראלים. שוחחנו עם כמה מהם, הבדלי התרבויות מרתקים. הם מעריצים את התרבות והמסורת היהודית, ואת היזמות הישראלית. אחת הנציגות הבוגרות אמרה לי, שיש קשר מעניין, בין התרבות היהודית לזאת הסינית, שתיהן בנות 5,000 שנה. אחרי המפגש התכנסנו במסעדה בעיר, והתנהלה שם שיחה מרתקת עם הבוגרים שבקהילה הסינית. הם התעניינו במיוחד, בצבא הישראלי, סיפרתי להם על חוויות שעברתי במלחמת לבנון הראשונה, שם היו לי חילוקי דעות עם המג"ד שלי. התגובה של הסיני בן ה-77, הייתה חד משמעית: "חייבים להישמע למפקד!" זה, כמובן, לא מה שקרה שם. הנה הבדל תהומי בין התפיסה הסינית לישראלית.
17 ינואר 2018 - אלי דורון - ביקור במועדון רוטרי בסינגאפור


במסגרת ביקור פרטי בסינגאפור, נתבקשתי על ידי חבר מועדון Singapore Changi Club מר Dennis Carroll, חבר ונשיא המועדון לשעבר, לתת הרצאה על ייחודיותו של מועדון אפקה אביבטק וכן לתאר את ייחודיות ההיטק הישראלי. ההרצאה ניתנה ביום 17.1.2018 ונכחו בה כ-20 חברי המועדון ומספר אורחים. בסיום ההרצאה כל האנשים רצו לדעת כיצד במדינה קטנה כמו שלנו יש כל כך הרבה יוזמות וחידושים טכנולוגיים. מספר חברים אף הביע רצון לקנות מוצרים ישראלים כמו רחפנים למשימות אזרחיות מיוחדות והוחלפו דגלוני מועדון בין אלי דורון ונשיא המועדון.